Bitcoin jest nadal wyraźnym faworytem wśród indyjskich inwestorów kryptońskich Bitcoin-Indie-WazirX

Nowe technologie podnoszą wszystko w finansach, od oszczędzania, przez handel, po dokonywanie płatności.

Indianie mają wyraźnego faworyta, jeśli chodzi o kryptokursy. Największa na świecie wirtualna waluta według kapitalizacji rynkowej – Bitcoin – jest najczęściej wymienianą krypto walutą w Indiach.

Od marca, kiedy to uchylono zakaz stosowania krypto walut, Bitcoin stanowił 20% całkowitego wolumenu handlu na WazirX, jednej z popularnych giełd krypto walutowych w Indiach. W ciągu ostatnich sześciu miesięcy, Bitcoins o wartości 184 milionów dolarów były przedmiotem handlu na platformie WazirX.

Na CoinDCX, innej popularnej krypto wymiany, około 78% indyjskich użytkowników handlu Bitcoin od kwietnia tego roku.

„Bitcoin jest flagowym nośnikiem krypto walut“. Ponadto, jest bardziej płynny i mniej zmienny w porównaniu z innymi walutami. Dlatego większość ludzi przychodzi na giełdę, aby kupić Bitcoin’y“, mówi Nischal Shetty, dyrektor generalny WazirX.

Tether, który jest postrzegany jako stabilna moneta, ponieważ jest powiązany z dolarem amerykańskim, ale to twierdzenie nie zostało zweryfikowane przez publiczny audyt, był drugą najbardziej popularną wirtualną walutą na WazirX.

Bitcoin jest jedną z podstawowych walut do kupowania altcoinów, jeśli użytkownik nie chce używać suwerennych pieniędzy do handlu. To również zwiększyło popyt na Bitcoin.

Hindusi, którzy postrzegają krypto walutę jako inwestycję długoterminową, zwykle kupują Bitcoin, podczas gdy handlowcy jednodniowi zazwyczaj preferują inne waluty wirtualne, które podlegają dużym wahaniom, powiedział Shetty z WazirX.

To, co dodatkowo pomogło, to gwałtowny wzrost wyceny Bitcoinów po wybuchu pandemii w marcu, a także poparcie niektórych weteranów Wall Street.

Wraz ze wzrostem popularności krypto walut w Indiach, inne waluty wirtualne również zaczną znajdować nabywców. Na przykład ethereum, druga co do wielkości krypto waluta pod względem kapitalizacji rynkowej, zdobywa popularność na CoinDCX, powiedział jej współzałożyciel i prezes Sumit Gupta. Od kwietnia na CoinDCX pojawiło się również zainteresowanie inwestorów ripple, tron i stellar.