Ethereum’s Ratio Spikes Against Bitcoin

Wartość Ethereum w stosunku do bitcoin wzrosła do najwyższego poziomu w ciągu roku, osiągając linię oporu teraz 0,035 BTC.

Jest to nadal dużo niższy poziom niż 0,17, który osiągnął w styczniu 2018 roku, ale wydaje się, że nowy poziom cen został osiągnięty.

Cena Ethereum w stosunku do bitcoinu od 2017, sierpień 2020
Ledwo można zobaczyć ostatnią akcję cenową powyżej, ale na prezentowanym zdjęciu jest ona nieco bardziej wyrazista.

Etereum wzrosło w ciągu zaledwie dwóch tygodni z około 0,026 w dniu 23 lipca do 0,032, gdzie uległo zmniejszeniu do 0,028.

Następnie dość szybko powróciła do normy od 30 lipca do krótkotrwałego przekroczenia 0,035, a obecnie wynosi 0,034.

To wszystko oznacza, że etereum zyskuje na wartości w stosunku do bitcoin i dlatego cena etereum rosła szybciej niż bitcoin przez ostatnie dwa tygodnie.

Powodem może być to, że wiele wartości, które poszły do Bitcoin Code w latach niedźwiedzich może teraz czuć się nieco bardziej skłonny do podjęcia ryzyka.

To prawdopodobnie dlatego, że wiele z ówczesnego mini-exodusu do bitcoinu było spowodowane opóźnieniami w 2018 roku do Proof of Stake (PoS).

Z łańcucha blokowego PoS testnet teraz uruchomienie w ciągu zaledwie kilku godzin, można by oczekiwać, że rynek zaangażować się w jakiś rodzaj korekty cen dla stawki sam.

Następnie jest zdecentralizowana przestrzeń finansowa i nowy model żetonów z oszczędnościami zdigitalizowanymi w rodzimej formie, odcinając środkowych mężczyzn, a tym samym koszty i tak można by pomyśleć, że doprowadzi to do wyższych stóp procentowych niż banki.

Obecny poziom zbliżony do 0,035 jest jednak znaczącą linią oporu, aby przekonać się, czy weźmie go etyka.